Logo MIĘDZY ODRĄ A BOBREM

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3454
W sumie: 40208

News

News zdjęcie id 830

„EKO na BIS” to projekt realizowany przez Stowaszyszenie Ducatrix

22.05.2022

 O projekcie grantowym ...

„EKO na BIS” to kolejny projekt realizowany przez Stowaszyszenie Ducatrix. Naszym partnerem w tym projekcie jest Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowca, a gościnnie współpracują z nami również sąsiadki z Koła Gospodyń Wiejskich w Letnicy.

yes „EKO na BIS” to promocja idei ekonomii społecznej ze szczególnym uwzględnieniem w  funkcjonowaniu podmiotów ekonomii społecznej lokalnych uwarunkowań w tym tradycji ludowych oraz poszanowania dla środowiska naturalnego. Projekt jest inicjatywą dotyczącą ekonomii społecznej oraz dostępu do wiedzy i dobrych praktyk związanych z działalnością gospodarczą i społeczną na rzecz środowiska lokalnego na obszarach wiejskich oraz promowaniem świadomej ekologicznej postawy w życiu.

yes W ramach projektu zaplanowaliśmy aż 4 tematyczne szkolenia i warsztaty:

  1. Szkolenie dla członkiń i członków KGW z zakresu zakładania, funkcjonowania oraz pozyskiwania środków na działania podmiotów ekonomii społecznej (PRAKTYCZNE ASPEKTY EKONOMII SPOŁECZNEJ).
  2. Szkolenie dla członkiń i członków KGW z zakresu promocji świadomej ekologicznej postawy w życiu (ZMIANY ZACZYNAJĄ SIĘ NA DOLE – ZMIANY KLIMATYCZNE I CO JA MOGĘ Z TYM ZROBIĆ).
  3. Warsztaty rękodzielnicze ze szczególnym uwzględnieniem tych działalności, które są spójne z poszanowaniem środowiska naturalnego i ekologią (EKOLOGICZNE RZEMIOSŁO W SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ).
  4. Warsztaty kulinarne ze szczególnym uwzględnieniem dań, produktów i sposobów pracy będących ekologicznymi (WEGE KUCHNIA – KUCHNIA BEZ MARNOWANIA).

 

Nasz projekt jest dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w ramach Programu LEADER w ramach realizacji Lokalnej strategii rozwoju Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Między Odrą a Bobrem”.

 

Prezes Stowarzyszenia zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.