Logo MIĘDZY ODRĄ A BOBREM

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17741
W sumie: 145120

News

News zdjęcie id 144

Spotkanie Zarządu z winiarzami 14-04-2016

Notatka
ze spotkania Zarządu Stowarzyszenia z winiarzami z naszego regionu
odbytego w dniu 08 kwietnia 2016r.
Spotkanie odbyło się w związku z ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkursem na operatora  Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze oraz z przedstawionym na Walnym Zebraniu członków w dniu 5.04.2016 r pomysłem aby Stowarzyszenie wzięło udział w tym konkursie.  Na WZC  Pan  Prezes Ryszard Kozakiewicz zaprosił obecnych na WZC winiarzy oraz inne osoby zainteresowane  tematem na spotkanie w dniu 8.04.2016 r na godz. 11.00 w siedzibie LGD.
W spotkaniu uczestniczyło 3 członków Zarządu, 2 z 3 zaproszonych winiarzy oraz 1 osoba  zainteresowana, zgodnie z załączoną lista obecności
Spotkanie rozpoczął Prezes przedstawiając Zebranym informacje które posiadał po rozmowie z  Panem Bogdanem Nowakiem członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego oraz z przesłanych do  nas odpowiedzi na pytania dotyczące kosztów miesięcznych funkcjonowania LCW.
Następnie przedstawiono prezentację na którą składały się zapisy wybranych paragrafów z projektu  umowy z operatorem. Przedstawiono Zebranym głównie paragrafy  5, 6, 7, które bezpośrednio określają zakres  obowiązków operatora oraz zakres ponoszonych kosztów funkcjonowania LCW.
Uczestnicy omówili niektóre z zapisów zawartych w projekcie umowy bardziej szczegółowo inne  mniej ważne na ta chwilę oraz nie mające takiego znaczenia dla ewentualnego podjęcia decyzji, pozostawili bez omówienia.
Zebrani stwierdzili ze największym problemem jest finansowanie całego przedsięwzięcia na  warunkach zaproponowanych przez Zarząd Województwa. Prowadzenie jakiejkolwiek działalności
gospodarczej’ związane ]est z przejściem Stowarzyszenia do podmiotów gospodarczych objętych  podatkiem VAT, co nie jest korzystne dla Stowarzyszenia i wiąże się ze zmianą statutu. W tym  przypadku niektórzy członkowie organów musieliby zrezygnować z pełnionych funkcji.
Finansowanie działalności ze  składek  wg członków Zarządu również nie wchodzi w rachubę gdyż jak się należy  spodziewać niektóre gminy nie będą skłonne finansować tej działalności.  Zebrani Winiarze poinformowali o ewentualnych mozliwościach wykorzystania obiektu zgodnie z jego
przeznaczeniem, chociaż ma on pewne braki w wyposażeniu oraz  jego funkcjonalność nie jest zbyt  dobra. Wyrazili oni tez ewentualny swój udział w przygotowaniu wniosku gdyby Stowarzyszenie  podjęło się tego Wyzwania.
Po dalszej wymianie poglądów wszyscy zebrani przyjęli stanowisko, że należy poczekac do  rozstrzygnięcia tego  konkursu i ewentualnie, w przypadku braku chętnego, rozmawiać z  Urzędem Marszałkowskim o innych bardziej korzystnych warunkach obsługi LCW.
Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu podziękował wszystkim za przybycie i za udział w dyskusji
Na tym notatkę zakończono i podpisano.
Protokołował; Zenon obrał

Prezes Stowarzyszenia zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.